Kvalitní zboží za dobré ceny


Jaký zimní fusak?

Jaký zimní fusak? Tuto otázku si pokádá snad každá maminka, která chce dobře ochránit své malé dítě před chladem v zimě. Na českém i zahraničním trhu je spousta možností jaký fusak vybrat. Záleží na mnoha věcech, které by si měla každá maminka uvědomit.

Jednoduchý fleecový nebo plyšový fusak do města, beránčí na hory.
Jiný fusak užije maminka, která žije ve městě a s dítětem chodí maximálně na krátké procházky nebo na nákup a jiný maminka, která je velmi aktivní má již druhé starší dítě a žije na horách či podhůří.

Patříte-li do kategorie městských maminek, které nechtějí investovat velké peníze do fusaku, protože jeho vlastnosti nevyužijí , určitě by se Vám mohl zalíbit fusak Kaarsgaren, fusak Kaiser Iglu, fusak Dita Angel Thermo, nebo fusak 3v1 Kaiser Vario. Jedná se o kvalitní teplé fusaky, které tolik nezatíží Váš rozpočet a jsou napsoto dostačující jak na procházku do parku či nákup či návštěvu kamarádky, kde fusak použijete i jako měkoučkou podložku. Výhodou oproti dece a nánožníku, o kterých možná také uvažujete je to, že dítěti nebude deka padat, neodkope si ji a nemusí být tak moc oblečené.

Pokud máte již starší dítko, se kterým už jezdíte na lyže či sáňkovat a bobovat, nebo milujete zimní sporty a mladší dítě byste ráda brala s sebou na hory už od malička, určitě oceníce vyníkající vlastnosti fusaku Kaiser thermo Jogger nebo fusaku Dita Angel Exclusive, které vynikají výbornými vlastnostmi co se týče hřejivosti i prodyšnosti. V tomto případě Vám také velice dobře poslouží i fusaky s beránkem

Fleece, plyš versus beránek
jako vnitřní vrstva
Jak jsem se již zmínila výše, fleecový nebo plyšový fusak je ve většině případů levnější než beránčí fusak, většinou je i lehčí, ale i beránek má své veliké výhody. Tou hlavní je mnohem lepší termoregulační schopnost přírodní vlny než umělého fleecu. Jsou tedy vhodnější pro děti, které se hodně potí. Některé značky jako například Dita toto ale řeší sofistikovaným materiálem používaným i u oblečení pro kosmonauty. Jmenuje se Outlast a je umístěn mezi vnitřní a vnější vrstvou fusaku.


Některé maminky dávají přednost movým kvalitním umělým materiálům, protože jsou podle nich i lépe udržovatelné. V dnešní době lze ale i toto řešit. Špína se do vlny tzv. nezažere, zůstane na povrchu a je tedy snadné ji odstranit vlažnou vodou a přípravkem s lanolinem nebo pohým pročesáním. Značka Kaiser u svých fusaků dokonce uvádí možnost šetrného praní v pračce v přípravku s lanolinem a na třicet stupňů. Další nevýhodou je, že vlna poměrně dlouho schne. Ovšem fusak pro malé dítě zas tak často prát nebudete. Problém nastane ve chvili, kdy Vám dítě začne capkat vedle kočárku a vy musíte řešit špinavé botičky. Jedním řešením je sundání botiček, druhým pořízení návleků, podobných jako se užívají například u lékaře, třetím nechat fusak dole otevřený. Tím posledním je nákup například beránčího fusaku Kombi Teplo domova, který má spodní nastavovací část složenou ze dvou částí. Ta vnitřní je ušita tak, aby na vrchu byl stejný materiál jako na vrchní části fusaku. Beránek je tak chráněn před ušpiněním.


Samotnou kategorií je kojenecký plyš. Tento materiál začala používat například firma Kaarsgaren. Jedná se o téměř stoprocentně přírodní balněný materiál, který je velmi přijemný a v mnohém předčí fleece. Určitě to uvítají maminky, které které dají přednost přírodním materiálům a nechtějí investovat do beránčího fusaku.

Polyester či nylon či polyamid s Tefonem na vnější vrstvu

Další důležitou věcí, nad kteru bychom se měli zamyslet je vrchní materiál. V nabídce je jich hned několik. Polyester vyniká svojí prodyšností, velmi rychle schne, přijde mi většinou o něco hrubší a odolnější vůči poškození než nylon. Nylon - polyamid mi naopak přijde hladší, lehčí a odolnější vůči profouknutí. Velmi ale záleží za jejich úpravě či kombinaci s jinými materiály. Velmi dobře je například řešený fusak Dita Angel excluzive, který má jako svrchní materiál používaný na horolezecké bundy. Výborné jsou též fusaky Kaiser obsahující teflon, který zaručuje jejich nepromokavost a odolnost vůči ušpinění.

Odnímatelná spodní část
Velmi praktické pro starší děti je možnost prodloužení fusaku Tuto možnost mají fusaky Kaarsgaren a Dita. Fusaky Kaiser umožňují buď úplné odepnutí nebo alespoň rozepnutí dolní části. U některých z nich jsou součástí balení výše zmíněné návleky na boty.

Další možné vychytávky
Na horách je velmi důležité například krytí zipu. Lepší je vrchní krytí. Pro menší hluboké kočárky může být důležitá i možnost zúžení fusaku, což umožňuje nejlépe fusak Dita Angel Exclusive. Uvítat můžete i možnot vyjmutí beránčí vložky u fusaku Kaiser Sheepy, či fleecové vložky fusaku Kaiser Vario. Obě části pak lze použít samostatně v teplejších měsících. fleece například doma, když dítě usne doma, aby se neodkopalo, vrchní část potom do kočárku když fouká. Výhodná je i možnost rozdělení fusaku samostatně na přední a zadní část. I zde je pak možné celoroční využití. Jedná se o fusaky klasické konstrukce se dvěma bočními zipy.

Zimní fusaky v naší nabídce

Copyright © 2019 Jaroslav Hovorka, design: Art4web.sk, powered by Zen Cart
Provozovatel: Jaroslav Hovorka, IČO: 68225105, tel. 491 110 334
Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.
REKLAMA:
 Nejsnadnější a nejrychlejší forma velkoobchodního nákupu ložního povlečení prostřednictvím e-shopu pro registrované uživatele.    Široký výběr kvalitního povlečení za bezkonkurenční ceny od nejlepších Českých a světových výrobců.