Kvalitní zboží za dobré ceny


Výběr povlečení

Na českém trhu je velké množství kvalitní i méně kvalitního povlečení. Jak poznat nekvalitní povlečení?

Jak vybírat?
Když pomineme designovou záležitost, je nutné si nejprve rozmyslet co od povlečení chceme.

Pokud se chystáte koupit si klasické povlečení na celoroční použití a nevadí Vám čas strávený jeho žehlením, můžeme zvolit klasické hladké bavlněné povlečení. V tomto materiálu se vyrábí asi nejvíce designů a rozměrů.

Jedná se o materiál, který se převážně používá i na tak oblíbené fototiskové povlečení s oblíbenými filmovými postavami. Doporučujeme preferovat raději dražší ale velice osvědčené značky jako je povlečení Matějovský nebo povlečení Tac, které jsou již osvědčené a nestává se, že by po prvním vyprání vybledly barvy či povlečení ztratilo svůj tvar. U fototiskového povlečení je nutné dále dodat, že tisk je umělina, takže tato povlečení nebudou tak komfortní a měkká zejména u celoplošného tisku jako povlečení čistě bavlněné. Nemusíte se však bát, že by se v nich vyloženě špatně spalo. Tento mírný nedostatek určitě bohatě vyváží rozzářená očka Vašich dětí, když uvidí na své postýlce svého oblíbeného hrdinu.

Další variantou celoročního povlečení je bavlněné krepové povlečení. Krepování se na látce vytváří poměrně nízkých teplot a při jejich dosažení při praní či sušení se může poškodit, proto velmi dbejte na dodržení teploty, kterou uvádí výrobce. Krep má jednu velkou výhodu, nemusí se žehlit. Nevýhodou je, že je malinko tvrdší než klasická hladká bavlna.

Velice oblíbeným se zejména v letních měsících stává saténové povlečení. Jedná se opět o úpravu klasické bavlny, která je tzv počesaná a vytváří tak na omak velice jemnou tkaninu. Toto povlečení je oblíbené v létě zejména pro svoji chladivost. Jedná se o luxusnější výrobky, které si však získávají stále více na oblibě.

Není tomu tak dlouho, co se na našem trhu začalo objevovat krom jerseyových prostěradel i jersey povlečení. Cenově je na tom podobně jako satén, ale záleží na značce. Na omak je ale ještě jemnější. Je to tím, že se nejedná o tkanou látku, ale pleteninu, stejně jako u prostěradel. Jedná se o nejluxusnější výrobky, které jsou u nás k dostání.

Na zimu je pak v našich zeměpisných šířkách výborné flanelové povlečení. Jedná se též o česanou bavlnu, ale chlup je vyšší. Kvalitní flanel je až neuvěřitelně hřejivý. Pozor ale na levné výrobky, které opět mají velmi nízkou gramáž a velmi rychle ztrácí svoje vlastnosti.

Nekvalitní povlečení poznáte především podle toho že jsou na látce vidět mezery mezi nitěmi – bavlna ze které je povlečení ušité je vyrobena na řídké osnově útku a nemá takové vlastnosti jaké by měla mít. Určitou roli může hrát i gramáž, ale tato informace je relativní. Velmi hustě tkaná bavlna o nižší gramáži může být pro spotřebitele přijemnější. Určitým vodítkem je gramáž okolo 125g/m2. Pokud si nejste jisti zda je povlečení kvalitní, nechte si ho vyndat ze sáčku a osahejte si ho. Pokud je látka na omak hustě tkaná, bez větších tiskových kazů, nemusíte se bát jej koupit. Pokud budete kupovat povlečení přes internet, což se určitě vyplatí, kupujte osvědčené značky.

Copyright © 2019 Jaroslav Hovorka, design: Art4web.sk, powered by Zen Cart
Provozovatel: Jaroslav Hovorka, IČO: 68225105, tel. 491 110 334
Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.




REKLAMA:
 Nejsnadnější a nejrychlejší forma velkoobchodního nákupu ložního povlečení prostřednictvím e-shopu pro registrované uživatele.    Široký výběr kvalitního povlečení za bezkonkurenční ceny od nejlepších Českých a světových výrobců.